Większość z nas kojarzy drewno z ciepłem, spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Nie dziwi więc, że domy drewniane stają się coraz bardziej popularne w wielu dobrze rozwiniętych regionach świata. Powrót do technologii drewnianej wiąże się z rozwojem świadomości ekologicznej, a także, nie ukrywajmy, emocjonalną potrzebą powrotu do bezpiecznej i przyjaznej przeszłości. Co więcej, nowoczesne domy z drewna są w stanie spełnić oczekiwania współczesnego człowieka w stopniu znacznie bardziej zadowalającym niż powszechnie stosowane budownictwo murowane. Dlaczego warto zamieszkać w domu z drewna? Odpowiadamy poniżej.

Przyjazny mikroklimat
Zaletą nie do przecenienia jest zdolność drewna do samoregulacji wilgotności. Dzięki temu, we wnętrzach drewnianych domów panuje przyjazny, korzystny dla zdrowia mikroklimat. Uznaje się nawet, że mieszkańcy domów z drewna żyją dłużej. No cóż... może warto zaryzykować?

Oszczędności
Dzięki zastosowaniu wypełnienia izolacyjnego w całej grubości ścian i dachu, drewniane domy charakteryzują się doskonałą ochroną cieplną, zapewniając równocześnie znakomitą, zdrową wentylację. W praktyce oznacza to, że zimą nie tracimy ciepła przez ściany, a latem cieszymy się przyjemnych chłodem. Konstrukcja drewniana pozwala znacznie ograniczyć koszty eksploatacji budynku.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo
Drewno konstrukcyjne cechuje się doskonałą wytrzymałością i elastycznością. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej obróbki mechanicznej i chemicznej, posiada ono również optymalną odporność na ogień oraz naturalne procesy starzenia. Budynki drewniane w technologii szkieletowej zapewniają także bezpieczeństwo podczas wichur i huraganów.

Zmiany, zmiany
Konstrukcje drewniane pozwalają na stosunkowo łatwe przebudowy i modernizacje. Zmiana położenia ścianek lub wymiana instalacji nie powinny być problemem. Dzięki temu, nasz dom może się zmieniać razem z nami.

Uroda też się liczy
Domy z drewna są zwyczajnie piękne. Drewno jako surowiec daje ogromne pole do popisu. Drewniane budynki nie muszą wyglądać jak chatki z bajki (ale mogą, jeśli tylko chcemy). Jeśli preferujemy bardziej nowoczesne konstrukcje, drewno wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom i zachwyci znakomitym efektem końcowym.