Jak przekonuje wielu specjalistów, na dzień dzisiejszy budowa domu jednorodzinnego to dobrze zainwestowane pieniądze. Rzecz jasna pomijając aspekty czysto praktyczne, jak posiadanie dachu nad głową, to budowa domu jest niezwykle opłacalną inwestycją. Twierdzenie to znajduje szczególne potwierdzenie w tych przypadkach kiedy dom stawiany jest w okolicy większego miasta. Niekoniecznie w jego granicach ale już obok tychże granica.
Kiedy decyzja o budowie domu zostanie już podjęta, dobrze jest dokładnie zapoznać z technikami budowy domów jakie są obecne na rynku. Obok tradycyjnych i znanych dam dobrze domów murowanych, coraz większa popularnością cieszą domu drewniane czy też domy domy ekologiczne. Kiedy zaś mowa o domach drewnianych, pierwsze co przychodzi do głowy do domy budowane z bali. Opcja ta, jest szczególnie atrakcyjna dla osób które cenią sobie walory estetyczne i wizualne budynków. Dodatkowo warto zaznaczyć, że domy wykonane z bali są obok ich walorów rustykalnej elegancji szereg zalet czysto praktycznych, wynikających z właściwości drewna jako budulca. Trzeba bowiem pamiętać, że nowoczesne domy wykonane z drewna zapewniają coś o czym mówi się powszechnie jako o oddychających ścianach. Drewno, z którego wykonane są ściany budynku daje efekt zbliżony do zastosowania klimatyzacji w lecie i dodatkowej izolacji cieplnej zimą.
Wydaje się zatem, że każdy kto chce mieć elegancki dom, może się pokusić o dom drewniany wykonany z bali, który poza tym że będzie cieszył oko, dodatkowo ucieszy kiedy będziemy liczyli koszty utrzymania. Niższe rachunki pozwolą na spokojnie odliczanie okresy po jakim inwestycja, jaką jest własny dom jednorodzinny zwyczajnie zacznie się zwracać. Trzeba pamiętać, że własny dom, na własnej działce to brak kosztów takich jak czynsz czy opłaty za części wspólne. Oczywiście pojawiają się inne koszty ale w dużej mierze to my sami decydujemy o tym kiedy i w jakiej wysokości chcemy je ponieść. Własny dom to wolność której nie da żadne choćby największe mieszkanie.