Projekt domu jest podstawą przy jego budowie. Przy jego wyborze w żaden sposób nie powinniśmy się kierować ceną, ponieważ jest to prosta droga do dokonania złego wyboru, który wpłynie na poziom życia domowników. Projekty domów dostępne są w Internecie. Mnogość propozycji potrafi zawrócić w głowie, szczególnie, jeśli nie posiada się specjalistycznej wiedzy z tego zakresu. Niektóre propozycje opisane są w taki sposób, że często kamuflują niektóre niedostatki. Na takie aspekty koniecznie trzeba zwracać uwagę, ponieważ mają one decydujące znaczenie przy dokonywaniu wyboru. Projekty domów jednorodzinnych przedstawiane są w bardzo dobrym świetle. To zabieg marketingowy.

Niestety, nieraz jest tak, że pomieszczenia, które zachwalane są jako niezwykle funkcyjne są w praktyce niewielkie i trudno w nich przebywać większej liczbie osób. Nie należy więc ulegać sloganom reklamowym, a zwracać uwagę na suche fakty oraz liczby. One powiedzą nam najwięcej na temat charakterystyki pomieszczenia. Niektóre projekty nie posiadają wbudowanego garażu. Jeżeli podoba nam się taka propozycja, powinniśmy sprawdzić, czy w takim wypadku znajdzie się na działce jeszcze miejsce na zaparkowanie naszego samochodu. Jest to koniecznością w momencie, gdy  w rodzinie są przynajmniej dwa samochody. W dobrym projekcie powinno znaleźć się  miejsce dla takich pomieszczeń jak spiżarnia oraz schowki. W wielu przypadkach przy realizacji projektów nie bierzemy tego pod uwagę.

http://lekarstwonaraka.pl/?p=92

Zaprojektujmy sobie dom

 

Całkowicie niesłusznie, ponieważ później możemy dotkliwie odczuć brak. Bez uwzględnienia ich w planie niemal pewne jest to, że będziemy mieć do czynienia z kolejnymi przybudówkami, które będą nas nieco kosztować. Trzeba to wziąć pod uwagę, liczyć się z dodatkowymi wydatkami, których chcemy raczej uniknąć.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.